Usprawnione zarządzania tabelami w Dokumentach Google dzięki pionowej linijce

W odpowiedzi na opinie użytkowników dodana została pionowa linijka w Dokumentach Google, która pomoże Ci Zarządzać tabelami oraz kontrolować marginesy w nagłówkach i stopkach.

 

Usprawnione zarządzania tabelami w Dokumentach Google dzięki pionowej linijce

 

Podczas korzystania z tabeli zobaczysz odzwierciedloną strukturę tabeli w pionowej linijce po lewej stronie ekranu. Pionowa linijka odpowiada poziomej linijce, która już istnieje i jest popularnym sposobem kontrolowania szerokości i marginesów komórki.

Możesz użyć linijki, aby zmienić wysokość wierszy w tabeli. Gdy to zrobisz, zobaczysz poziomą linię informującą o określonej wysokości wiersza, dzięki czemu możesz szybko sformatować go do określonego rozmiaru. Możesz również użyć go do kontrolowania pionowych marginesów w nagłówkach i stopkach (więcej szczegółów poniżej).

 

Vertical ruler in Google Docs

 

Kontrola nagłówka i stopki

 

Niedawno dodano nowe ustawienia, które pozwalają określić rozmiar marginesów w nagłówku i stopce. Możesz kontrolować marginesy za pomocą pionowej linijki wyróżnionej powyżej lub używając interfejsu pokazanego poniżej. Kontrolując ten odstęp, możesz upewnić się, że dokument jest sformatowany dokładnie tak, jak chcesz.

 

Headers & footers

Nowe ustawienia nagłówków i stopki w Dokumentach Google