Google Cloud Platform

Jako autoryzowany partner firmy Google w zakresie Google Cloud Platform (GCP), zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami o tej platformie.
Google Cloud Platform Partner Logo

W skład Google Cloud Platform, czyli usług realizowanych w modelu cloud computing (w chmurze) wchodzą obecnie:

  • Google App Engine – uniwersalne środowisko, umożliwiające twórcom aplikacji skupienie się na tworzeniu aplikacji w jednym z popularnych języków programowania (Java, Python, GO, PHP), pozostawiając kwestię utrzymania i bezpieczeństwa platformy sprzętowej i programowej firmie Google,
  • Google Cloud Storage – rozwiązanie umożliwiające przechowywanie wielkich zbiorów danych,
  • Google Cloud SQL – rozwiązanie umożliwiające korzystanie z baz SQL w modelu chmurowym,
  • Google Cloud Compute – rozwiązanie konkurencyjne do AWS, umożliwjające uruchamianie własnych maszyn wirtualnych na platformie Google.
  • Google Big Query – rozwiązanie umożliwjające obróbkę dużych zbiorów danych (BigData)

Wszystkie powyższe składowe Google Cloud Platform realizują najważniejszą przewagę modelu cloud computing nad rozwiązaniami on-premise: użytkownicy ponoszą koszty platformy jedynie podczas jej rzeczywistego wykorzystania i dysponują w pełni skalowalną architekturą, pozwalającą bez problemu obsłużyć nagły wzrost liczby użytkowników lub transakcji.

 

W celu uzyskania informacji o cloud computing w oparciu o Google Cloud Platform, zapraszamy tymczasowo na stronę Google, gdzie znajdziecie Państwo najbardziej aktualne informacje dot. oferowanych usług.

https://cloud.google.com/

 

Po obejrzeniu informacji tam prezentowanych, zapraszamy do kontaktu i dyskusji, w jaki sposób rozwiązania Google mogą pomóc Państwa firmie. Nasi specjaliści mogą np. stworzyć dla Państwa dedykowaną aplikację działającą w chmurze. Przykładem takiej aplikacji jest rozwiązanie do zarzadzania procesem zakupowym i negocjacyjnym, zrealizowane przez nasz zespół dla RB, dostępne od 2012 roku pod adresem: https://sourcing.rb.com.
 


Umów termin spotkania