Data-Centers-el-Mañana

Nowy region Google Cloud Warszawa

Warszawskie centra danych Google otwierają ogromne możliwości na zbudowanie cyfrowego motoru napędowego dla rozwoju Polski. Jak duże ma to znaczenie w skali Europy i naszego kraju?

Nowy-region-Google-Cloud-już-tu-jest

Nowo stworzona przestrzeń Google Cloud to pierwsza tego typu inicjatywa we wschodniej części naszego kontynentu. Region ten składa się z 3 zon, czyli stref, w których będą dostępne wysoko zaawansowane rozwiązania chmurowe. Użytkownicy będą mogli wybrać tę strefę, w której zechcą uruchomić zasoby potrzebne do obsługi swojej aplikacji.

Umieszczenie plików w serwerach znajdujących się bliżej odbiorców, znacznie zmniejszy czas ich przesyłania. To duże udogodnienie, gdyż dzięki temu aplikacja będzie działała wydajniej. Możliwość korzystania z całego regionu, a nie tylko pojedynczej zony zwiększy również jej niezawodność. 

Bezpieczeństwo danych jest mocno wpisane w DNA Google. Ich serwery są tworzone wyłącznie na wewnętrzne zamówienia i nigdy nie są dystrybuowane na zewnątrz. W przypadku pożaru lub innego zakłócenia, dostępy do danych są automatycznie i bezproblemowo przenoszone do innego centrum, aby użytkownicy Google mogli kontynuować pracę bez zakłóceń. Nawet największa awaria zasilania nie jest w stanie im przerwać,  gdyż dbają o to m.in. zapasowe generatory. 24-godzinna opieka najlepszych specjalistów na całym świecie czyni chmurę Google jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla naszych danych.

Zdjęcie: Google

Google Cloud Platform będzie obsługiwała kluczowe usługi takie jak Compute Engine (maszyny wirtualne), czy platformę do łatwego wdrożenia i utrzymania aplikacji w chmurze, Google Kubernetes Engine, Cloud Spanner, Cloud Bigtable, czy BigQuery dedykowaną analityce BigData. Pomoże to polskim przedsiębiorcom skutecznie budować innowacyjne produkty i przewagę konkurencyjną, ponieważ będą oni korzystać dokładnie z tych samych zaawansowanych technologii, co ich zagraniczni konkurenci. Wpłynie to również na użytkowników mniej zaawansowanych narzędzi. W najbliższym czasie mogą spodziewać się szybszego działania Google Ads, Analytics, a nawet YouTube.

Warto również podkreślić dbałość Google w kwestii budowania świadomości, jak ważna jest ochrona środowiska. Energia potrzebna do obsługi Platformy pochodzi wyłącznie z odnawialnych źródeł. Rezygnacja z rozwiązań IT on-premise na rzecz cloud computingu znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. 

Bardzo często o powodzeniu projektów migracji do chmury decyduje dobrze zaprojektowana architektura rozwiązania. GoCloud Polska jako oficjalny Partner Google Cloud oferuje najwyższej jakości usługi techniczne w zakresie wdrożenia i administracji środowiskami naszych klientów. Nasze doświadczenie i wiedzę, zarówno w zakresie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań Google, jak i w zakresie administracji środowiskami naszych klientów potwierdzają aktualne certyfikaty Google. Po wdrożeniu świadczymy wsparcie techniczne oraz tworzymy rozwiązania rozszerzające możliwości rozwiązań Google oraz ułatwiające obsługę usług administratorom po stronie naszych klientów. 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz.

Więcej wiadomości

GoCloud Polska sp. z o.o.

Krzyżówki 13B/27 03-193 Warszawa

Uwagi: wejście od ul. Płochocińskiej, V piętro

Kontakt

Szybkie linki

Do góry