Porządkuj i twórz aplikacje dla swojej domeny bezpośrednio w konsoli administracyjnej

Dzięki tej aktualności, ułatwione Ci zostanie tworzenie – a użytkownikom odnajdywanie – aplikacji na urządzenia z systemem Android, których potrzebujesz w pracy.

Grupuj i szereguj aplikacje w zarządzanym sklepie Google Play

W celu ułatwienia użytkownikom znalezienia potrzebnych aplikacji, możesz teraz grupować aplikacje umieszczone na białej liście w zwarte „kolekcje”, które użytkownicy mogą znaleźć w zarządzanym sklepie Google Play. Możesz na przykład utworzyć kolekcję najczęściej używanych aplikacji lub kolekcję dla aplikacji związanych z wydatkami. Następnie możesz zmienić kolejność wyświetlania kolekcji,, a także kolejności aplikacji wyświetlanych w poszczególnych kolekcjach.

Wszystko to możesz zrobić bez opuszczania konsoli administracyjnej; odwiedź Centrum pomocy, aby uzyskać szczegółowe instrukcje. Pamiętaj, że ta funkcja dostępna jest tylko dla klientów z włączoną funkcją zaawansowanego zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Managed Play 1

Twórz prywatne aplikacje szybko w konsoli administracyjnej

Wiemy, że utworzenie prywatnej aplikacji w Konsoli Google Play może być czasochłonne i często wymaga niepotrzebnych czynności. Aby usprawnić ten proces, umożliwiono teraz publikowanie prywatnej aplikacji na Androida bezpośrednio w konsoli administracyjnej.

Nie musisz już tworzyć konta Play Console, podawać karty kredytowej ani wypełniać nieistotnych pól; po prostu prześlij plik APK i nadaj aplikacji tytuł (szczegółowe instrukcje). Aplikacja pojawi się w zarządzanym Sklepie Play w ciągu kilku minut, zamiast kilku godzin, jak miało to miejsce wcześniej.

Pamiętaj, że ta funkcja dostępna jest tylko dla klientów z włączoną funkcją zaawansowanego zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Managed Play 2

Więcej informacji

Więcej informacji możesz znaleźć w źródłach poniżej:

Zarządzanie prywatnymi aplikacjami w Google Play
Organize Android apps into collections