Twórz aplikacje internetowe i zarządzaj nimi w konsoli administracyjnej

Od teraz możesz tworzyć i edytować aplikacje internetowe dla swojej organizacji. Dodatkowo możesz zarządzać nimi z poziomu konsoli administracyjnej G Suite. Prosty panel organizacyjny pozwoli Ci na tworzenie i używanie aplikacji szybciej i efektywniej.

Aplikacje internetowe zmieniają strony internetowe w aplikacje. Dzięki temu użytkownicy czerpią większa przyjemność z korzystania z nich.

Aplikacje internetowe zamieniają stronę internetową w aplikację na telefonach użytkownika. Dzięki temu strona internetowa będzie łatwiejsza do znalezienia i prostsza w użyciu na urządzeniach mobilnych. Aplikacja internetowa będzie wyglądać jak natywna aplikacja, ale gdy użytkownik ją kliknie, przeglądarka Chrome otwiera określony adres URL w jednej z trzech różnych opcji wyświetlania (umieszczona powyżej). Możesz dystrybuować aplikacje internetowe w taki sam sposób, jak aplikacje natywne. Obejmuje to dodanie ich do kolekcji w zarządzanym sklepie Google Play.

Klienci korzystający z G Suite często korzystają z aplikacji internetowych, aby mieć pewność, że ich użytkownicy mają dostęp do kluczowych zasobów na urządzeniach mobilnych z witrynami internetowymi mimo, że nie mają dedykowanych aplikacji. Przykłady obejmują portale informacyjne dla pracowników, intranety, formularze przesyłania kosztów i wiele innych.

Proste zarządzanie aplikacjami mobilnymi w konsoli administracyjnej

Znajdź sekcję Aplikacje internetowe w konsoli administracyjnej – Konsoli administracyjnej> Zarządzanie urządzeniami> Zarządzanie aplikacjami> Zarządzaj aplikacjami na urządzeniach z Androidem> Zarządzaj aplikacjami dodawanymi do białej listy> Dodaj> Aplikacje internetowe.

Z tego poziomu możesz:

  • Stworzyć nową aplikację internetową – Wybierz nazwę aplikacji, URL, ikonę i pozostałe szczegóły.
  • Dystrybuować aplikację internetową – Umieść aplikację na białej liście dla niektórych użytkowników lub wszystkich.
  • Edytuj istniejące aplikację internetową – Usuń lub wprowadź zmiany we wcześniej stworzonej aplikacji internetowej.

Więcej informacji o tworzeniu aplikacji internetowych na urządzenia z Androidem znajdziesz w Centrum pomocy.

Pamiętaj, że funkcjonalność ta dostępna jest tylko dla klientów z włączonym zaawansowanym zarządzaniem urządzeniami mobilnymi.

aplikacje _internetowe

Aplikacje internetowe pozwalają przypinać witryny tak, jakby były aplikacjami na telefonie.

Funkcjonalność będzie dostępna w każdej licencji G Suite. Najdalej w ciągu kilku dni o ile nie jest już dostępna.