Randstad wdraża Google Apps dla 29 000 swoich pracowników

Grupa Randstad

Randstad to 4500 oddziałów w 45 krajach i pozyskiwanie dla swoich klientów ponad 500 000 pracowników dziennie! Pracując w olbrzymim rozproszeniu, można borykać się z nieskończoną ilością problemów wynikających z braku integracji różnych systemów, skutkujących obniżeniem efektywności pracy oraz utrudnieniami w komunikacji między poszczególnymi oddziałami. Można, ale po co? Chcąc dokonać poprawy warunków pracy firma postanowiła zaimplementować zupełnie nowe rozwiązanie, które umożliwiłoby pełną integrację systemów i wszystkich oddziałów na całym świecie tworząc jeden spójny, sprawnie działający organizm.

Rozpatrywano oferty od kilkunastu dostawców w tym Microsoft i IBM. Ostatecznie wybrano jednak Google Apps, przede wszystkim ze względu na:

  • młody zespół Randstad, na który demotywująco działa korzystanie z rozwiązań z poprzedniej epoki i który na co dzień, mając wybór, prywatnie korzysta z narzędzi Google, takich jak Gmail, Google Drive, Google Calendar i Google+ Hangouts
  • wolność wyboru i bardzo dobrą obsługę przez wiele różnych urządzeń stacjonarnych i mobilnych
  • pełną integrację wszystkich komponentów rozwiązania

Firma Randstad jest obecnie w trakcie wdrożenia, ale już ponad 8000 użytkowników z przyjemnością może zakomunikować zadowolenie z nowego systemu. Dzięki niemu z łatwością dokonują rzeczy niemożliwych jeszcze chwilę temu! Jednoznacznie stwierdzają, że od razu zmieniło się nastawienie z tele- i wideokonferencji z “technicznego narzędzia” na nastawione na naturalną komunikację ludzi.

Informacje pochodzą z Blogu Google.