Google podsumował rok 2012: “Pracuj zgodnie ze stylem swojego życia”

Google Apps for Business

Ciesz się wolnością pracy w chmurze, w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie! Z łatwością i bezpiecznie realizuj każde zadanie używając nowoczesnej przeglądarki lub swojego telefonu! Najciekawsze osiągnięcia Google  w obszarze rozwiązań dla przedsiębiorstw w 2012 to:

  • Dostosowanie Google Apps dla Firm do nowych, zaostrzonych wymogów Unii Europesjkiej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, możliwość uruchamiania aplikacji na Google App Engine w europejskim centrum danych a także globalnie dostępna archiwizacja poczty w Google Vault
  • Dołączenie do Google Apps dla Firm aplikacji QuickOffice, która poszerza możliwości konwertowania popularnych formatów takich jak MS Office do Google Docs a także pracy bezpośrednio na tych dokumentach. QuickOffice jest dostępny w cenie Google Apps dla Firm dla każdego klienta (opcja dostępna w chwili obecnej na iPad’ach, a wkrótce także na Androidzie i iPhone’ach). Wcześniej udostępniona została także możliwość pracy offline z Google Apps w przeglądarce Google Chrome.
  • Coraz więcej globalnych firm takich jak RocheLeroy Merlin, BBVA czy Ahold przechodzi na Google Apps dla firm. To już ponad 5 milionów przedsiębiorstw na świecie i setki w Polsce.
  • Wiele nowości w samych Google Apps takich jak głębsza integracja pozostałych aplikacji z Google+ (spotkania firmowe online do 14 osób) czy załączniki do 10GB.
  • Chromobooki stają się powoli nowym standardem w szkolnictwie, korzysta z nich coraz więcej przedsiębiorstw no i są najlepiej sprzedającymi się komputerami przenośnymi na Amazonie.

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google Enterprise.