Google obsługuje konwersję nowych formatów Microsoft Office

Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta na co dzień z Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji w pakiecie Aplikacji Google. Z wielu jednak przyczyn posługujemy się jednocześnie różnymi plikami w formacie Microsoft Office, czy to posiadając je historycznie czy też otrzymując od innych osób. Aby w pełni móc korzystać z możliwości narzędzi Google od dziś mamy do dyspozycji szereg  nowych mechanizmów konwersji wspierających 15 nowych formatów Microsoft Office w tym:

 

  • dot, dotx, dotm*, docm* na format Dokumentów Google
  • xlt, xltx, xltm*, xlsm* na format Arkuszy Google
  • pot, potx, potm*, pptm*, pps, ppsx, ppsm* na format Prezentacji Google

 

Podczas konwersji oryginalne pliki pozostają nienaruszone na Dysku Google i są zawsze do naszej dyspozycji.

 

Dodatkowo, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, Google rozszerzył możliwości dotychczasowych konwersji podstawowych typów dokumentów Microsoft Office o wsparcie wykresów, SmartArt oraz zcalonych komórek w tabelach.

 

A jeśli konwersja nie jest dla nas i chcemy pozostać przy oryginalnym formacie, to licencja na oprogramowanie Microsoft Office nie jest już nam potrzebna. Edytować dokumenty Excel, Word i PowerPoint możemy bezpośrednie w aplikacjach Google korzystając z rozszerzenia przeglądarki Chrome dostępnego tutaj: http://goo.gl/FgMfk9. Także prosto z załącznika w poczcie, klikając na ikonę ołówka umieszoną obok wcześniej dostępnych opcji “pobierz” i “zapisz na Dysku”.

 

 edit_from_gmail