Akceptowanie pytań od uczestników w Prezentacjach Google

W dniu dzisiejszym usługa Google Slides, czyli Prezentacje Google została wzbogacona o funkcję, którą pokochają wszyscy użytkownicy prezentujący podczas większych spotkań i konferencji.
Chodzi o możliwość łatwego zadawania pytań w trakcie spotkania.
Kiedyś istniała już wprawdzie usługa Google Moderator, która realizowała podobne funkcje, jednak dopiero połączenie z usługą prezentacji czyni ją naturalną i niezwykle wygodną podczas prelekcji.

Funkcja dostępna jest zarówno z komputerów stacjonarnych i przenośnych, jak i z urządzeń pracujących pod kontrolą Androida i systemu iOS.

Uruchomienie sesji pytań i odpowiedzi

Podczas prelekcji istnieje możliwość włączenia sesji pytań, do których link wyświetli się automatycznie na górze wyświetlanych slajdów.

Link do sesji Q&A na slajdzie

Uczestnicy mogą zadawać pytania anonimowo lub będąc zalogowanymi na konto Google, a następnie mogą głosować na pytania zadawane przez innych.

Zadawanie pytań przez uczestników

Prelegent ma możliwość zobaczenia nadawanych pytań, a następnie jednym kliknięciem może je wyświetlić na ekranie zamiast bieżącego slajdu i udzielić odpowiedzi.

Lista pytań w widoku prelegenta

Dodatkowo istnieje możliwość wyświetlenia na ekranie wskaźnika laserowego, bez potrzeby używania wskaźnika fizycznego.

Automatyczny slajd z pytaniem

W połączeniu z możliwością sterowania przebiegiem prezentacji z urządzenia mobilnego podłączonego do Hangouts lub Chromecasta, funkcje te dają niesamowicie przydatne narzędzie w arsenale każdego nowoczesnego prelegenta.