Zmiany w aplikacji Jamboard dla smartfonów i tabletów

Co się zmieniło?

Aplikacja na iOS i Androida została przeprojektowana dzięki czemu stała się wygodniejsza dla użytkowników i stała się stabilniejsza. To w połączeniu ze zmianami w samym oprogramowaniu Jamboarda sprawia,że wspólna kolaboracja między użytkownikami jest jeszcze lepsza.

jamboard_dogfood_announcement_hero_image (2)

Oprócz tego Google wprowadził funkcje znane użytkownikom z innych produktów G Suite.

Dodano wszystkim znaną funkcjonalność udostępniania, kopiowania i dodawania Jamów do ulubionych.  Same Jamy będą teraz wyświetlane jako siatka lub lista, dodatkowo można je przeglądać w kategoriach: ostatnio przeglądane, udostępnione dla mnie i ulubione. Ta funkcjonalność ma sprawić,że używanie Jamboarda będzie wyglądać tak samo jak używanie innych produktów.

2

Dla użytkowników tabletów i smartfonów dodano pełne wsparcie orientacji pionowej i poziomej co sprawi,że wspólne tworzenie Jamów będzie prostsze. Dodano również narzędzie wybierania które wcześniej nie było dostępne dla urządzeń mobilnych. Usprawniono działanie narzędzia do wstawiania zdjęć i plików z dysku google.

8

Dodatkowe zmiany:

  • Wyłączono edytowanie Jamów offline
  • Możemy łączyć się z Jamboardem za pomocą Bluetooth
  • Wyłączono łączenie się za pomocą NFC
  • Usunięto integrację z Hangouts na urządzeniach mobilnych. Aby wspólnie edytować Jama, trzeba wysłać link do niego na czacie Hangouts lub dołączyć go do spotkania w kalendarzu. Aby zaprezentować Jama na spotkaniu trzeba użyć nowej funkcji udostępniania ekranu, która jest dostępna na iOS,a już niedługo na Androidzie.
  • Usunięto wyszukiwanie w sieci z Jamboarda i kadrowanie. Zamiast tego możemy użyć natywnej przeglądarki i wyciąć kawałek strony który nas interesuje. Dzięki temu ograniczenie wiekowe aplikacji zostało obniżone do 13+
  • Usunięto tworzenie kodów do udostępniania Jamów na urządzeniach mobilnych. Zamiast tego możemy używać znanej użytkownikom G Suite funkcji udostępniania.