Nowe Arkusze Kalkulacyjne Google: szybsze, potężniejsze i działają offline

Niezależnie od tego czy analizujesz olbrzymie zbiory dany i czy budżet małego zespołu, nie chcesz tracić czasu na ładowanie się plików czy ponowne wprowadzanie danych gdy zawiodło podłączenie do internetu. Z nowym Arkuszami Kalkulacyjnymi Google zrobisz więcej. Są jeszcze szybsze, wspierają dużo większe zbiory, oferują wiele nowych funkcji i działają offline.

Większe i szybsze arkusze kalkulacyjne Google wspierają teraz miliony komórek i usuwają wiele dotychczasowych ograniczeń (np. ilości kolumn, formuł, powiązań z innymi źródłami). Do tego, pomimo większych rozmiarów działają jeszcze szybciej, a przewijanie tysięcy wierszy jest natychmiastowe.

Nowe funkcje to m.in. widoki oparte na filtrach. Ta unikalna dla Arkuszy Google funkcja pozwala na niezależnie budowanie i dzielenie się z innymi perspektywami patrzenia na dane. Tworzenie filtrów czy sortowanie nie musi już wpływać na to jak inne osoby korzystające w tej samej chwili z tego samego zbioru widzą dane.

Arkusze kalkulacyjne Google w działaniu

Inne nowe lub ulepszone funkcje to m.in.:

Nie masz podłączenia do internetu? Pracuj offline w przeglądarce Chrome. Tak jak wcześniej Dokumenty i Prezentacje Google, tak teraz Arkusze kalkulacyjne Google pozwalają na działanie bez podłączenia do internetu. Po ponownym jego uzyskaniu wszystkie zmiany się automatycznie synchronizują.

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google Enterprise.