placeholder

Narzędzia importu do Chmury Google (Google Cloud) ułatwiają przejście z Amazon Web Services (AWS)

Firma Google ogłosiła udostępnienie narzędzi ułatwiajacych klientom przejście z usług AWS S3 do chmury Google.

 

Na chwilę obecną, narzedzie jesto dostępne w opcji Limited Preview, co oznacza, że firmy zainteresowane wykorzystaniem narzędzia powinny się skontaktować z nami lub za pośrednictwem strony Google.

 

Narzędzie Online Cloud Import zawiera szereg opcji ułatwiajacych przesyłanie i synchronizację danych. Możliwe jest nie tylko przeprowadzenie jednorazowego transferu/backupu danych z koszykiem Cloud Storage,ale także ustawienie okresowej synchronizacji z narzędziami firm trzecich. Możliwee jest ustawienie opcji synchronizacji wykorzystujących szereg zaawansowanych filtrów, opartych o datę utworzenia plików, ich nazwy lub porę dnia, kiedy synchronizacja ma następować. Po zakończeniu sycnhronizacji, użytkownik otrzyma wiadomość mailową z podsumowaniem procesu.

 

Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich klientów, zastanawiających się nad przejściem z usług Amazona lub innego dostawcy infrastuktury chmurowej do Google Cloud. Nowe narzędzie uzupełnia ofertę dotychczasowych narzędzi, czyli gsutil oraz Cloud Storage Offline Disk Import. Narzędzie gsutil umożliwia import danych z linii komend i nadaje się do transferów do 10TB danych. Cloud Storage Offline Disk Import z kolei umożliwia firmom przesłanie dysków twardych do siedziby Google, celem zaimportowania zawartości do infrastruktury Google, oszczędzając czas i transfer sieciowy w przypadku migracji dużych części infrastruktury firmowej. Google Online Cloud Import jest najbardziej przyjaznym dla użytkownika narzędziem w ofercie Google.

Więcej wiadomości

GoCloud Polska sp. z o.o.

Krzyżówki 13B/27 03-193 Warszawa

Uwagi: wejście od ul. Płochocińskiej, V piętro

Kontakt

Szybkie linki

Do góry