Zmiany dotyczące czatu w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google

Czatowanie w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google ułatwiają współpracę, ponieważ użytkownicy mogą dyskutować nad dokumentem podczas pracy nad nim – bez konieczności opuszczania okna samego dokumentu. Jak wielu z was wie, obecna funkcja czatu redakcyjnego Dokumentów jest zbudowana na Google Talk – o czym ogłosiliśmy, że będzie zamykane pod koniec czerwca.

Chcemy być pewni, że możesz nadal używać czatu w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach, więc w ciągu najbliższych kilku tygodni dokonamy kilku drobnych zmian i zrezygnujemy z funkcji Talk. Począwszy od 7 czerwca 2017 r., na krótko przed zamknięciem Talk, organizacje znajdujące się na ścieżce natychmiastowej aktualizacji z włączoną usługą Google Hangouts będą miały dostęp do czatu w edytorze Dokumentów; Organizacja na ścieżce zaplanowanej aktualizacji z włączonymi usługami Hangout, będą miały czat w edytorze Dokumentów począwszy od 21 czerwca.

Czaty w dokumentach Google 1

Jeśli obecnie masz włączoną usługę Hangouts, ale usługa Talk jest wyłączona, czat w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach nie jest obecnie dostępny dla użytkowników. Po 7 lub 21 czerwca (w zależności od ścieżki dostępu: (szybkiej lub zaplanowanej)) Twoja organizacja będzie mogła korzystać z czatu w edytorze Dokumentów. Zachęcamy do wcześniejszego przekazania informacji o nowej funkcji użytkownikom. Informacje nie będą zawarte w aplikacji; Użytkownicy po prostu zobaczą przycisk czatu poniżej gdy współpracownicy pojawiają się w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach.

Czaty w dokumentach Google 2

Jeśli użytkownik uruchomi czat klikając w odpowiednią ikonę, okno czatu zostanie wyświetlone po prawej stronie ekranu. Pozwala to na czatowanie z innymi w przeglądanym dokumencie.