X-Trade Brokers inwestuje w Google Apps

Kolejna instytucja finansowa dołącza do grona użytkowników Google Apps:

Logo XTB

„Głównym celem X-Trade Brokers jest udzielanie klientom informacji niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji finansowych. I tak jak w innych branżach i tu technologia odgrywa coraz większą rolę” – mówi prezes firmy Jakub Zabłocki – “Jesteśmy dumni z naszego zaawansowania technologicznego, którego oczekują nasi klienci, z naszej nowoczesnej platformy transakcji online czy z naszego ekosystemu rozwiązań mobilnych. Nasze analizy wykazały jednak, że w kontekście komunikacji wewnętrznej zostawaliśmy w tyle. Trudno jest prowadzić dzisiejszy biznes na wczorajszej technologii. Dlatego zamieniliśmy rozwiązania Microsoft na Google. Dzięki Google Apps nasi pracownicy będą mieli dostęp do ważnych informacji w dowolnym czasie, miejscu i z dowolnego urządzenia pozwalając im efektywnie kształtować sposób swojej pracy.

Wcześniej nie mieliśmy dostępu do aplikacji takich jak Google Apps. Nasza branża podlega wielu regulacjom, do których musimy podchodzić z największą uwagą, aby upewnić się, że wrażliwe dane są odpowiednio przechowywane i archiwizowane. W innych rozwiązaniach można to osiągnąć jedynie olbrzymim wysiłkiem IT, z Google Apps Vault dzieje się to samoczynnie. Nasz dział IT już z niecierpliwością oczekuje momentu, kiedy będzie mógł zrzucić ze swoich barków ten ciężar i nie martwić się już o zarządzanie tymi danymi. Wielu z naszych pracowników należy do pokolenia “wychowanego w  internecie”, dla którego Gmail czy Google Calendar są jak powietrze, dlatego przejście całej firmy na Google Apps jest gładkie i bezproblemowe.

W branży finansowej czas jest wszystkim – informacje sprzed 5 minut mogą skutkować bardzo ryzykownymi inwestycjami. Z poprzednimi rozwiązaniami czuliśmy się jakbyśmy zawsze stawiali na złego konia. Teraz z Google Apps, nasze akcje są zawsze na najwyższym w historii poziomie”

Informacje pochodzą z Blogu Google.