Wypróbuj zarządzanie urządzeniami z Chrome

Dla wszystkich aktualnych i potencjalnych klientów Google Apps istnieje teraz możliwość przetestowania zarządzania urządzeniami wyposażonymi w system Chrome OS bezpośrednio z poziomu konsoli administracyjnej. Oczywiście nadal z przyjemnością pomożemy w zakupie, aktywacji i konfiguracji chromebooków lub chromeboxów, ale jeżeli chcecie, możecie Państwo sami przetestować tą usługę w ciągu 60 dni i dla maksymalnie 10 urządzeń* bez żadnych zobowiązań.

Testowanie Chrome Device Management dostępne bezpośrednio z konsoli administracyjnej

Usługa zarządzania urządzeniami z Chrome pozwala zarządzać i skonfigurować ponad 200 ustawień dla urządzeń działających w oparciu o system Chrome OS (same urządzenia można nabyć za naszym pośrednictwem lub w sklepach internetowych). Ustawienia te pozwalają na podniesienie bezpieczeństwa korzystania z danych i narzędzi firmowych, podnosząc produktywność pracowników i oszczędzając czas niezbędny na konfigurację, rekonfigurację i zarządzanie urządzeniami.

Będąc administratorem pakietu Google Apps, dzięki usłudze zarządzania urządzeniami z Chrome można łatwo wstępnie skonfigurować przeglądarkę Chrome dla użytkowników, ustawić dostęp do sieci Wifi i VPN-ów, zainstalować niezbędne rozszerzenia i aplikacje i przeprowadzić wiele innych operacji. Ustawienia te mogą być dostosowane do wybranych grup użytkowników lub urządzeń lub dla całej organizacji. Na przykład można skonfigurować urządzenie, aby automatycznie łączyło się z wybraną siecią lub zabronić mu dostępu do określonej sieci.

Istnieje także możliwość zarządzania sesjami publicznymi na urządzeniach, z których może korzystać wielu użytkowników, bez potrzeby wprowadzania nazwy użytkownika i hasła. Na przykład można skonfigurować sesję publiczną, aby chromebook służył jako kiosk multimedialny (katalog produktów w sklepie) a także urządzenie do wypożyczenia, komputer współdzielony przez grupę użytkowników lub w każdym innym wypadku, niewymagającym zalogowania konkretnej osoby. Np. w bankach i instytucjach finansowych popularne są stacje robocze z pełnym dostępem do internetu, udostępnione użytkownikom, którzy nie mają dostępu do internetu na swoich indywidualnych stanowiskach roboczych. Chromebooki lub chromeboksy nadają się do tej roli idealnie, także dzięki niskiemu kosztowi zakupu.

Zapraszamy do kontaktu celem poznania szczegółów, a także jeżeli chcecie dowiedzieć się Państwo więcej o samych urządzeniach Chrome.

*Uwaga: Opcja dostępna tylko dla klientów obecnie nie korzystających z zarządzania urządzeniami Chrome. Dotyczy także wyłącznie licencji rocznych, czyli z wyłączeniem użytkowników darmowej edycji pakietu Google for Education.