Wstawianie plików wideo z Dysku Google do Prezentacji Google

Teraz można wreszcie wstawiać oraz odtwarzać filmy przechowywane na Dysku Google w Prezentacjach Google. Wystarczy dodać film do swojego Dysku Google, a następnie osadzić ten film w Prezentacji Google. Oznacza to, że nie trzeba już wcześniej ładować filmu na kanał YouTube, ale filmy mogą pozostać bezpieczne na firmowym Dysku Google.

GoCloud.PL Demo wstawiania filmu z Dysku Google

Po dodaniu filmu do Dysku Google a następnie do swojej prezentacji, możesz zdecydować o właściwym momencie rozpoczęcia i zakończenia filmu oraz czy film powinien być odtwarzany automatycznie podczas prezentacji z dźwiękiem lub bez. Aby móc to ustawić wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać “Opcje” na danym pliku wideo.

GoCloud.PL Opcje odtwarzania wideo

Jeżeli osoba oglądająca Twoją prezentację nie posiada pozwolenia na obejrzenie zawartego w niej filmu, otrzyma ona komunikat o konieczności uzyskania dostępu poprzez wysłanie prośby, jak dla każdego innego pliku na Dysku Google.

O czym warto pamiętać?

O ile możliwe jest odtwarzanie filmów z Dysku Google w Prezentacji z poziomu przeglądarki internetowej, jak i z urządzeń mobilnych, to dodawanie filmów możliwe jest obecnie jedynie z poziomu aplikacji internetowej Dysku Google i samego modułu Prezentacji.