Wideokonferencje Hangouts bez konta Google

W poprzednim roku w Google Hangouts udostępniona została funkcja umożliwiająca dołączenie do spotkania w Google Hangouts za pośrednictwem linku, zamiast zaproszenia w kalendarzu.

Dzisiaj udostępniona została kolejna rewolucyjna funkcja, czyniąca wideokonferencje jeszcze łatwiejszymi. Od tego momentu, dołączenie do spotkania w Google Hangouts nie wymaga konta Google. Oto, jak ta funkcja działa: goście nieposiadający konta Google, którzy otrzymali od organizatora spotkania link do wideokonferencji, zostaną poproszeni o wprowadzenie swojego imienia i wysłanie prośby (kliknięcie) o dołączenie do spotkania:
request-join-guest-hangouts.png

Dowolny uczestnik spotkania z domeny organizatora może zaakceptować prośbę gościa o uczestnictwo w spotkaniu:
hangouts-guest-accept-reject.png

Dodatkowo gościom, którzy nie korzystają z usługi Kalendarza Google umożliwimy łatwe dołączenie do spotkania, publikując link do wideokonferencji w opisie wydarzenia.

Nowa funkcja pozwala na dołączenie gościom do spotkań z poziomu przeglądarki internetowej, co użytkownikom Google Apps umożliwia odbycie spotkania z kimkolwiek – wewnątrz lub na zewnątrz organizacji, posiadającym lub nieposiadającym konta Google. Klienci korzystający z Chromebox for meetings, czyli rozwiązania sprzętowego do prowadzenia wideokonferencji z użyciem Google Hangouts zyskają jeszcze prostszą metodę umożliwiania gościom prezentowania treści podczas spotkań. Więcej informacji na stronie pomocy Google Hangouts.