Transport publiczny dostępny na mapach Google

Google Maps - Transport publicznyW usłudze Map Google nareszcie dostępna jest w Polsce możliwość wyznaczania trasy za pośrednictwem transportu publicznego. Funkcja dostępna jest na razie na mapie Warszawy, Olsztyna, Szczecina, Białegostoku, Łodzi i Zielonej Góry.
Możliwość wyznaczania trasy dojazdu transportem publicznym uzupełniła dotychczasową możliwość planowania trasy samochodem, pieszo i rowerem. Co ciekawe, większą funkcjonalność niejako automatycznie zyskała usługa Google Now, która teraz w Polsce, tak jak w innych krajach informować będzie bardziej precyzyjnie o porze wyjścia na spotkanie, informować o przesiadkach i czasie samej podróży.
Wyznaczona trasa transportem publicznym w Google Maps w Polsce
W przypadku Warszawy, usługa uwzględnia autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM i WDK, jednak obsługa innych przewoźników, np. z gmin sąsiadujących z Warszawą, pozostaje w gestii tych przewoźników. Mogą oni wykorzystać informator Google, jak dodać swoje dane do Map: http://maps.google.com/help/maps/mapcontent/transit/participate.html
W celu dodania danych do Map Google należy przygotować między innymi: listę przystanków, trasy autobusów lub tramwajów, rozkłady jazdy oraz potencjalne miejsca przesiadek dla pasażerów.