Roche przechodzi na Google Apps

Roche jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Siłą firmy są dwa współpracujące działy: farmacja i diagnostyka. Roche, będąc największą na świecie firmą biotechnologiczną, dostarcza szeroką gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych jak: onkologia, wirusologia, choroby zapalne, metaboliczne oraz centralnego układu nerwowego. Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków i systemów diagnostycznych, które przyczynią się znacząco do poprawy zdrowia, jakości życia oraz przedłużenia życia pacjentów. Oto co mówi nam dziś Dr. Alan Hippe, CFO i CIO Grupy Roche:

„Dla nas zawsze najważniejsza była innowacyjność. Dotychczasowe platformy pocztowe i kalendarzowe stawały się coraz większą barierą w efektywnej współpracy. Aby z tym skończyć raz na zawsze i dać pracownikom jednorodną platformę komunikacyjną przechodzimy na Google Apps. Kiedy rozważaliśmy różne rozwiązania chmurowa w ofercie Google zaimponowała nam przede wszystkim jakość, niezawodność i nieustanna innowacyjność platformy. Dzięki niej ponad 90 000 pracowników Roche będzie mogło pracować razem z dowolnego miejsca na ziemi. A sposób w jaki komunikują się nasze zespołu rozproszone po ponad 140 krajach jest złożony i różnorodny.

Zintegrowane i skoncentrowane na pracy grupowej podejście Google Apps jest dla nas kluczowe – oczekujemy, że połączy nas to wewnętrznie jeszcze bardziej dając nam strategiczną przewagę konkurencyjną. Dodatkowo uruchomienie następuje poprzez proste włączenie Google Apps w panelu sterowania, bez konieczności długotrwałego i kosztownego planowania i wdrożenia całej infrastruktury w naszych centrach przetwarzania danych. Teraz możemy skoncentrować się na naszym właściwym zadaniu – ratowaniu życia pacjentów.

Nasi pracownicy uzyskają dostęp do poczty i dokumentów z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu bez skomplikowanych połączeń VPN. Dzięki temu łatwiej będzie pracować z domu czy w podróży. No i oczywiście odciąży to nasze wsparcie IT. Likwidacja barier komunikacyjnych, tworzenie środowiska katalizującego innowacyjność oraz zapewnienie mobilnego dostęp to kluczowe filary strategii IT Grupy Roche.”