Revevol wdraża Google Apps w Grupie Mauri

Grupa Mauri, lider na włoskim rynku, zajmujący się dystrybucją sprzętu elektrycznego i oświetleniowego stara się być stale gotowa na wyzwania i zmieniające się potrzeby rynku. Posiada 24 oddziały i 5 salonów wystawowych, z którymi połączonych jest ponad 400 ekspertów w dwóch centrach dystrybucji. Z gwarantowanym 24 godzinnym czasem dostawy Mauri jest bezapelacyjnym liderem w swojej branży.

Chcąc pójść dalej i nadążać za stale rosnącymi wymaganiami rynku Grupa Mauri zdecydowała się wdrożyć Google Apps dla Firm. Dzięki temu udało się jej wyeliminować znaczącą cześć infrastruktury IT np. serwer poczty, serwery plików, zlikwidować serwer intranetu oraz zmienić system operacyjny na Linuxa. Pracownicy IT mogą nie tylko wspierać główne biura i obsługiwać większą ilość zamówień, ale również pomagać wszystkim innym osobom pracującym w firmie. Zaś cała organizacja IT jest postrzegana nie tylko jako koszt, ale bardzo konkretna i miarodajna wartość.

Jedną z największych korzyści jest podwyższenie efektywności pracy. 90% plików typu MS Office bez problemu zostało przetworzonych do nowego typu, zaś pozostałe 10% stworzono od nowa. W rezultacie otrzymano dokumenty dostępne dla każdego, mogące być dowolnie modyfikowane i udostępniane, bez problemów związanych z różnorodnością typów i sposobów zapisu. Możliwość współpracy w czasie rzeczywistym oraz dostępność wszystkich narzędzi na telefonach i innych urządzeniach mobilnych okazała się bezcenna. Użytkownicy nie muszą już walczyć z technologią. To technologia jest pomocna w biznesie – bez spamu, bez czyszczenia skrzynki email, bez przestojów na stacjach roboczych.

Czat został najczęściej używanym narzędziem dzięki, któremu można w czasie rzeczywistym skomunikować się z innym pracownikiem i uzyskać niezbędną informację. Kalendarz umożliwia szybkie ustalenia spotkań z dziesiątkami ludzi, bez konieczności umawiania się z każdym oddzielnie. Z Google Drive zaprzestano cyrkulacji i wymiany dziesiątków załączników za pomocą poczty, trudnych do odszukania i zaktualizowania. Obecnie wielu użytkowników może pracować jednocześnie na tym samym dokumencie, z możliwością odtworzenia historii zmian, bez przeszkadzania sobie nawzajem. System komentarzy i notatek umożliwia stałą kontrolę nad procesem i postępami pracy.

Gabriele, IT Manager w Grupie Mauri tak podsumowuje wdrożenie Google Apps: “Po wielu latach życia z systemem Windows i produktami Microsoft, znalazłem się w zupełnie nowym świecie, który już po kilku dniach okazał się z jednej strony prosty i intuicyjny,a z drugiej niesamowicie potężny. Nie muszę już znać się na wszystkim. Mogę zarządzać wszystkimi aplikacjami z jednego pulpitu, a duża część procesów i aktualizacji jest zarządzana przez Google. Obecnie nawet małe firmy, bez wydawania olbrzymich pieniędzy i inwestowania w kosztowny sprzęt komputerowy mogą mieć dostęp do tej nowej, fantastycznej technologii dzięki chmurowym rozwiązaniom Google.”

Informacja podana za Revevol Italia.