Oszczędzaj czas – nowa galeria szablonów w Dokumentach Google

Na Dysku Google wkrótce będzie dostępna nowa galeria szablonów dokumentów, arkuszy i prezentacji. W zależności od ustawień administracyjnych w domenie, wszyscy użytkownicy lub jedynie wyznaczeni administratorzy, mogą dodawać dokumenty do Galerii szablonów, co pozwoli innym użytkownikom na wykorzystanie tych plików jako szablonów dla nowych dokumentów.

Galeria szablonów (interfejs w j. ang.)
Nowe funkcje są już częściowo dostępne, ale jedynie w języku angielskim interfesju. W najbliższych dniach należy się spodziewać udostępnienia galerii także dla interfejsu w języku polskim. Poniżej możemy zobaczyć, jak dodawanie nowego szablonu wygląda w Dokumentach:

Dodawanie szablonu do galerii

Uwaga: nowa funkcja wymaga włączenia opcji dodawania szablonów przez użytkowników, pozwalając jednocześnie na tą operację wszystkim użytkownikom lub jedynie administratorom, a także na akceptację szablonów przed publikacją w galerii przez administratorów:

Opcje administracyjne dla szablonów

Galeria szablonów będzie dostępne w ciągu najbliższych 3 dni dla użytkowników ścieżki szybkiej oraz od 7 grudnia dla ścieżki zaplanowanej G Suite. Funkcje administracyjne powinny już być dostępne w konsoli administracyjnej.