placeholder

Nowy zestaw urządzeń do Hangouts Meet od Google

New KIT

Hangouts Meet, to usługa Google pozwalająca na spotkania głosowe oraz video, teraz przygotowany dla niej zostały nowy zestaw urządzeń. Google ogłosiło zestaw urządzeń Hangouts Meet, który składa się z: kontrolera dotykowego, mikrofonu, kamery 4K i Chromebox’a ASUS.

Chromebox (ASUS CN62) jest mózgiem całego zestawu. Tego typu urządzenia produkowane są głównie przez firmy takie jak Dell, HP, Acer i Asus. Potrafią zasilić wszystko; od tablic informacyjnych w sklepie po komputer za biurkiem recepcjonisty.

Dotykowy kontroler

Od pewnego czasu Google sprzedaje wiele zestawów konferencyjnych opartych właśnie na Chromebox’ach Acer’a bądź Asus’a w cenach od 999$ do 1 999$. Nowy zestaw jest specjalnie wyposażony do potrzeb Hangout Meet i posiada dodatkowe funkcje dla użytkowników G Suite Enterprise.

Jest to również pierwszy zestaw posiadający dotykowy kontroler (w wachlarzu oferowanych przez nas urządzeń do wideokonferencji Google występuje również inny zestaw dotykowy). Kontroler to 10-calowy Mimo Vue Capture Capacitive touch display with HDMI capture, który w dystrybucji kosztuje 499$.

W kwestii mikrofonu, Google zaznacza, że oferowany model pozwala na sparowanie łącznie 5 zestawów mikrofonów, aby zbierać dźwięki z większych powierzchni. Podawane są źródła informujące, że mikrofon powstał z wykorzystaniem technologii użytych w Google Home.

Za obraz w opisywanym zestawie odpowiada kamera Huddly GO z sensorem 4k. Kamera powstała z udziałem startupu norweskiego, któremu udało się pozyskać fundusze na poziomie 10 milionów USD, skupiającego się na zdalnym przeprowadzaniu spotkań. Obecnie kamerę nabyć można jedynie w prezentowanym zestawie. Można ewentualnie spróbować zarezerwować kamerę na stronie producenta za cenę detaliczną 499$.

Dodatkowo oprócz odświeżenia oferty sprzętowej Google wprowadza także kilka nowych funkcji do oprogramowania. Można teraz rejestrować spotkania i automatycznie zapisywać te nagrania na Dysku Google, a na tych spotkaniach może teraz być maksymalnie 50 uczestników! Uczestnicy mogą teraz dzwonić z kilkunastu spotkań (lokalna aplikacja automatycznie przekaże odpowiedni numer dial-in w zależności od tego, gdzie jesteś). Nowe funkcje będą wprowadzane stopniowo, polski numer do wdzwaniania już działa.

Więcej wiadomości

GoCloud Polska sp. z o.o.

Krzyżówki 13B/27 03-193 Warszawa

Uwagi: wejście od ul. Płochocińskiej, V piętro

Kontakt

Szybkie linki

Do góry