Nowości dotyczące G Suite – Google NEXT 2019

Podczas trwającej obecnie konferencji Google NEXT, tradycyjnie ogłoszone zostały nowości dotyczące pakietu G Suite.

Google NEXT Logo

Poniżej przedstawiamy linki do tych ogłoszeń – przetłumaczyliśmy tytuły oraz omówiliśmy te nowości dla Was, aby łatwo można się było zorientować, czego dotyczy dane ogłoszenie i czy warto się nim zainteresować dla swojej organizacji.

Zapraszamy do lektury i do kontaktu celem aktywacji niektórych z tych funkcji lub do zakupu Google Voice (wkrótce, gdyż nasz kraj jeszcze nie jest wspierany).

Najważniejsze nowości wg nas to: Dodatki do G Suite, Google Voice, zastąpienie Hangouts Chatem od października 2019, natywna edycja plików MS Office (bez konwersji) oraz możliwość dodawania metadanych do Dysku Google. A wasze?

  • Transkrypcja na żywo w Hangouts Meet. Funkcja przeznaczona dla osób słabosłyszących lub gorzej rozumiejących język obcy, w którym prowadzona jest telekonferencja – transkrypcja wypowiedzi bezpośrednio w oknie Hangouts Meet. Przy okazji – pracujemy nad analogiczną usługą, ale dla konferencji prowadzonych w różnych językach. Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami.
  • Ustaw, uporządkuj i wyszukuj metadane na Dysku Google (beta). Dzięki zapisowi do programu beta, istnieje możliwość dodawania strukturyzowanych metadanych do plików na dysku Google. Pozwala to na opisywanie kontraktów, umów, a także dokumentów projektowych odpowiednimi parametrami, wg których można następnie te dokumenty wyszukiwać. Tylko dla edycji Business i Enterprise.