Nowe zabezpieczenia przeciw próbom wyłudzeń w G Suite

W ramach starań Gmaila o bezpieczniejsze i bardziej zabezpieczone wiadomości elektroniczne dla użytkowników, do Gmaila dodawana jest nowa zaawansowana funkcja zabezpieczeń. W zeszłym roku ogłoszono włączenie ostrzeżeń o bezpieczeństwie, gdy użytkownicy próbują uzyskać dostęp do niebezpiecznej witryny. Dzięki tej nowej funkcji poprawiamy terminowość identyfikacji prób wyłudzeń.

Opóźniona dostawa wiadomości z podejrzaną zawartością.

Próby wyłudzania informacji są zgodne z przewidywalnym wzorem, gdy spojrzy się na nie w całości. Eksperci ds. Bezpieczeństwa w Gmailu opracowali nowy algorytm, który oznacza i opóźnia potencjalnie podejrzane wiadomości. To selektywne opóźnienie ułatwia dodatkowe sprawdzanie zawartości wiadomości przed jej dostarczeniem i aktualizowanie filtru antyspamowego – a także do aktualnej ochrony przed wyłudzaniem informacji za pomocą technologii Safe Browsing firmy Google.

Alert

Uwagi

  • Ponieważ Safe Browsing musi przetestować wyniki linku, wiadomości e-mail mogą zostać opóźnione o maksymalnie 4 minuty;
  • Funkcja ta nie zastępuje oprogramowania antywirusowego ani oprogramowania przeciw próbom wyłudzenia. Nie zaleca się jej używania zamiast istniejącego w firmie oprogramowania zabezpieczającego;
  • Ta funkcja może być kontrolowana przez konsolę administracyjną i uruchamiana jest domyślnie jako włączona. Jeśli nie chcesz opóźniać wiadomości e-mail do swoich użytkowników z jakiegokolwiek powodu, możesz wyłączyć tę funkcję z konsoli administracyjnej.

Więcej na temat Safe Browsing można dowiedzieć się odwiedzając link.