Mądrzejsze Formularze Google, które pozwalają zaoszczędzić czas

Formularze Google ułatwiają gromadzenie informacji, planowanie wydarzeń, pobieranie opinii i nie tylko. Dzisiaj dodano nowe funkcje, korzystające m.in. z Machine learning, aby Formularze działały lepiej i oszczędzały Twój czas.

Inteligentna walidacja odpowiedzi

Oczekujesz jakiejś konkretnej odpowiedzi? Warto sprawdzić jej poprawność. Na przykład, jeśli pytasz o witrynę internetową, formularze mogą sprawdzać, czy podana odpowiedź to faktycznie adres URL. W następstwie tej aktualizacji, jeśli to możliwe, sugerujemy sprawdzenie poprawności odpowiedzi na zadane pytanie. Jeśli pytasz respondentów np. o ich wiek, możemy sprawdzić, czy udzielona odpowiedź jest liczbą całkowitą.

Walidacja odpowiedzi

Przesyłanie plików między domenami

Często podczas korzystania z Formularzy nie gromadzisz danych od swoich kolegów – zbierasz informacje od osób trzecich, klientów i nie tylko. W celu przyspieszenia otrzymywania informacji, teraz także użytkownicy spoza domeny mogą przesyłać pliki jako odpowiedzi na Twoje pytania – pod warunkiem, że obie organizacje zezwalają na udostępnianie plików poza domenę na Dysku Google. Domyślnie, łączna liczba przesyłanych plików do nowych formularzy jest ograniczona do 1GB, z możliwością zwiększenia tego limitu do 1TB. Przesyłanie do istniejących formularzy będzie ograniczone do 1TB.

Ustawienia

Jeśli używasz podobnych ustawień we wszystkich formularzach, możesz teraz zaoszczędzić czas, przypisując ustawienia domyślne, które mają zastosowanie do wszystkich utworzonych formularzy. Możesz na przykład zawsze zbierać adresy e-mail, zadawać pytania obowiązkowe za każdym razem i przypisywać domyślne wartości pytaniom w quizach.

UstawieniaUstawienia domyślne

Pytania typu „Siatka pól wyboru”

Czasami pytanie jest bardziej złożone niż wielokrotnego wyboru lub odpowiedzi w polach wyboru. Np. potrzebujesz mieć możliwość wyboru wielu opcji z wielu kategorii. Teraz możesz skorzystać z pytania typu „siatka pól wyboru”, aby uzyskać potrzebne odpowiedzi, takie jak daty i godziny, które będą miały zastosowanie podczas najbliższego spotkania.

siatka pol

przykladowa siatka pol

Zmiana kolejności sekcji

Potrzebujesz łatwego sposobu organizowania (i reorganizacji) swoich pytań w formularzach. Teraz wreszcie możesz szybko i łatwo porządkować sekcje, zmieniając ich kolejność.

sekcje

Dzięki najnowszym zmianom, możesz tworzyć lepsze formularze, do tego szybciej dzięki nowym, mądrzejszym funkcjom Formularzy Google.