Łatwiejsze udostępnianie plików z aktualizacją “Sprawdzania Dostępu” w Dysku Google.

Dysk Google ułatwia udostępnianie plików poprzez Gmail, Kalendarz i inne aplikacje, które używają funkcji Sprawdzanie Dostępu. Kiedy wysyłamy e-mail, zaproszenie do wydarzenia lub inny komunikat zawierający plik z Dysku, sprawdzanie dostępu automatycznie informuje o tym, czy osoba, której wysyłamy wiadomość ma uprawnienia do wyświetlenia tego pliku. Jeśli nie to funkcja zapyta nas o to, czy chcemy zmienić uprawnienia dla tej osoby przed wysłaniem.

 

Google aktualizuje Sprawdzanie Dostępu” aby:

  • Ułatwić sprawdzanie tego, kto ma uprawnienia do konkretnych plików. Od teraz w interfejsie funkcji zobaczymy imiona i adresy email, które aktualnie nie mają dostępu
  • Wspierać więcej rodzajów plików na Dysku. Ulepszona funkcja będzie wspierać pliki na Dysku Zespołu.
  • Udostępniać uprawnienia tym którzy ich potrzebują. Sprawdzanie Dostępu będzie przewidywać kto potrzebuje dostępu do pliku.

Zaktualizowana funkcja wygląda tak:

Screenshot 2018-04-11 at 10.25.16

Dzięki temu możemy nadawać uprawnienia do plików jednym kliknięciem. Google ma nadzieję, że ta zmiana ułatwi nam nadawanie uprawnień do plików tylko tym osobom, które ich potrzebują. Dodatkowo nasze aktualne ustawienia udostępniania się nie zmienią.

 

Informacje dla administratorów:

Jako administrator G Suite możemy kontrolować to, jak działa Sprawdzanie Dostępu w naszej organizacji. Dokładnie chodzi o wybieranie jakich opcji udostępniania mogą używać użytkownicy. Możemy wybierać pomiędzy:

  • Udostępnianie dla odbiorców, udostępnianie linku wewnątrz organizacji, udostępnianie linku dla każdego
  • Udostępnianie dla odbiorców, udostępnianie wewnątrz organizacji
  • Udostępnianie dla odbiorców.

access_cherker_in_drive2