Koniec bezpłatnej wersji Workspace Legacy

Do 2012 roku Google oferował bezpłatnie uproszczoną wersję pakietu Google Workspace zwanego wcześniej G Suite a jeszcze wcześniej Google Apps. Dziś darmowa wersja nosi nazwę Google Workspace Legacy Free Edition. Wiele organizacji po dziś dzień korzysta z tego pakietu zupełnie za darmo. Od 1 lipca 2022 pakiet ten przestanie istnieć w takiej formie i już dziś należy się na to przygotować.

Wg aktualnych informacji od Google harmonogram działań związanych z wygaszaniem wersji Legacy wygląda następująco:

  • 10 stycznia 2022 – ogłoszenie zakończenia wsparcia dla pakietu Legacy
  • 1 maja 2022 –  sugerowana data podjęcia decyzji co dalej, w tym momencie Google przełączy nas na próbną wersję pakietu Google Workspace (konkretny pakiet będzie zależał od obecnej konfiguracji platformy Legacy)
  • 1 lipca 2022 – włączenie płatnej subskrypcji Google Workspace albo wyłączenie platformy

Chcesz poznać możliwości płatnych pakietów Google Workspace vs obecny pakiet Legacy? A różnic jest trochę. Chcesz sprawdzić już dziś jakie byłyby koszty płatnych pakietów w Twoim przypadku? Czy przejście na płatny pakiet to tylko jedna możliwość? Skontaktuj się z nami już dzisiaj wypełniając ten formularz. Jeśli zdecydujesz się pozostać na Google Workspace do od nas na pewno otrzymasz najniższą cenę i najwięcej dodatkowych korzyści 🙂

Formularz zgłoszeniowy