Zaawansowane funkcje komentowania, dodawania wykresów i większy wybór czcionek w Google Apps

Dodawanie komentarzy jest niezwykle istotnym aspektem współpracy pomiędzy pracownikami w organizacji. Najnowsze zmiany funkcjonalne w pakiecie Google Apps ułatwiają współpracę – nawet przy użyciu urządzeń mobilnych. Najnowsza wersja aplikacji Arkuszy Google w systemie Android pozwala na dodawanie i odpowiadanie na istniejące komentarze. W najnowszej wersji aplikacji Dokumenty Google dla Androida z kolei, użytkownicy mogą wyświetlić komentarze i sugestie zmian w Podglądzie Wydruku, a następnie rozwiązać, zamknąć, zaakceptować lub odrzucić te zmiany i komentarze, co pozwala na płynne przełączanie się pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi i przenośmnymi podczas pracy.

android-screenshot-20150928-151019

Wprowadzone zmiany pozwalają także na lepsze tworzenie i edycję wykresów na urządzeniach mobilnych przy pomocy aplikacji Arkusze Google. Jeżeli użytkownik zaznaczy pojedynczą komórkę i wstawi wykres, zakres danych zostanie automatycznie rozszerzony, aby wykres obejmował także komórki sąsiadujące z zaznaczoną. Zmiana ta pozwala na szybsze tworzenie zaawansowanych wykresów w oparciu o odpowiednie informacje. Ponadto, keidy użytkownik rozpocznie wstawianie nowego wykresu, aplikacja zaproponuje mu 3 typy pasujących wykresów, w oparciu o zaznaczone dane.

exp1-recomaggregated-charts

Ponadto, w najnowszej wersji aplikacji, w Arkuszach Google w systemie Android można już skorzystać z ponad 400 nowych czcionek, które zostały dodane w ostatnim tygodniu do stacjonarnej wersji aplikacji Arkusze Google.