Google Maps Coordinate to narzędzie do zarządzania pracownikami, które poprawia wydajność Twoich zespołów terenowych. Pokazuje lokalizację osób na Mapach Polski Google (i nie tylko Polski), przez co łatwo można przydzielać zadania temu członkowi zespołu, który znajduje się najbliżej określonego miejsca. Posiadanie aktualnych informacji o tym, gdzie są i czym zajmują się zespoły, pozwala lepiej zaplanować ich pracę i uzyskać większą wydajność.

 

 

Google Maps Coordinate stanowi rozszerzenie platformy Google Apps dla Firm o stały kontakt z pracownikami, raportowanie ich pozycji i wyznaczanie tras dojazdu na miejsce świadczenia usług.

 

  • Korzyści
  • Kluczowe funkcje

Skalowanie na żądanie

Używanie Google Maps Coordinate jest równie łatwe jak używanie Map Google. Twoi pracownicy opanują go błyskawicznie; potrzebne szkolenie jest bardzo krótkie.

Dane w czasie rzeczywistym

Dyspozytor cały czas widzi lokalizację wszystkich pracowników na mapie, co ułatwia wybranie najodpowiedniejszego pracownika do danego zadania.

Bez specjalnego sprzętu

Google Maps Coordinate działa na wyposażonych w GPS smartfonach z Androidem i smartfonach Apple. Dzięki temu pracownicy terenowi zawsze mają dostęp do najnowszych zleceń.

Dane w czasie rzeczywistym

Na Mapach Google można zobaczyć lokalizację wszystkich członków zespołu. Dzięki przydzielaniu zadań do pracownika znajdującego się najbliższej danego miejsca można wykonać więcej zadań w krótszym czasie. Na Mapach pracownicy są oznaczani kolorami, więc zawsze jest jasne, kto jest dostępny i gdzie. Dyspozytorzy mogą przydzielać zadania, mając pewność, że wyświetlana lokalizacja członków zespołu jest poprawna – nawet jeśli są oni wewnątrz budynku, ponieważ narzędzie Google Maps Coordinate jest zintegrowane z Mapami obiektów Google.

Zarządzanie zadaniami

Pracownicy mogą wyświetlać listę swoich zadań oraz meldować się, by informować o rozpoczęciu określonego zlecenia. Pozwala to zmniejszyć nieporozumienia na linii pracownik – dyspozytor. Pracownicy są w stanie zminimalizować przestoje między zadaniami i wykonać większą liczbę zadań dziennie.

Zbieranie danych

Korzystając z urządzeń przenośnych, pracownicy mogą przeglądać szczegółowe informacje na temat zadania, jak również dodawać własne notatki, które są od razu zapisywane w chmurze. Pozwala to wyeliminować konieczność prowadzenia papierowej dokumentacji i wykonywanie tej samej pracy dwukrotnie oraz chroni zespoły przed utratą informacji.

Własne lokalizacje

Dzięki tej funkcji możesz określić własne lokalizacje na mapie, takie jak biura klientów, magazyny lub obszary, których należy unikać. Pozwala to dyspozytorowi wskazać dokładną lokalizację zadania i zaoszczędzić czas, gdy dana lokalizacja jest używana wielokrotnie, ponieważ jej nazwa jest zapisywana i uzupełniania automatycznie.

Historia zadań i lokalizacji

Google Maps Coordinate pozwala wyświetlać historię położenia każdego pracownika i na tej podstawie podejmować bardziej świadome decyzje o działaniu zespołów oraz poprawiać wydajność pracowników terenowych. Czy trzeba zatrudnić więcej pracowników? Czy można lepiej rozmieścić zespoły?

 

 

Google Maps Coordinate integruje się bezproblemowo z istniejącymy w przedsiębiorstwach systemami harmonogramowania zadań i obsługi zgłoszeń serwisowych. Stanowi naturalne uzupełnienie i rozszerzenie tych systemów, bez potrzeby inwestycji w sprzęt inny, niż już w większości posiadane przez pracowników smartfony służbowe lub nawet prywatne.

 

Więcej informacji odnośnie Google Maps Coordinate na stronie Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.