Google Keep od teraz jedną z aplikacji pakietu G Suite

Mało znana, ale bardzo użyteczna aplikacja do tworzenia notatek, zapisywania pomysłów, list zadań, zakupów i wielu innych skrawków informacji jest dostępna dla użytkowników pakietu G Suite od 2013 roku. W tym tygodniu jednak, Google Keep stało się jednym z oficjalnych składników pakietu i zostało dodane do istniejących umów z klientami. Ponadto, treści przechowywane w Keep są teraz dostępne z poziomu Dokumentów Google, ułatwiając korzystanie z zawartych w notatkach informacji.

Oficjalna składowa pakietu G Suite

Google Keep dzięki dodaniu do oficjalnego zestawu aplikacji w pakiecie G Suite zostało objęte wsparciem technicznym i umowami SLA, jak pozostałe skłądowe, czyli Gmail czy Dysk Google. Oznacza to następujące korzyści:

Dodatkowe ustawienia administracyjne

Administratorzy pakietu G Suite zyskają teraz kontrolę nad wykorzystaniem usługi Keep przez użytkowników w domenie. Analogicznie do pozostałych usług, można je będzie włączać i wyłączać dla organizacji.
Po włączeniu, usługa Keep będzie podlegać zasadom udostępniania dotyczącym Dysku Google.

Przeglądaj i twórz notatki Keep w Dokumentach Google

Usprawnienia dot. Keep dotyczą nie tylko administratoróœ, ale także użytkowników końcowych. Mogą oni teraz przeglądać i tworzyć notatki w Dokumentach Google. Wystarczy otworzyć menu Narzędzia > Notatnik Keep, aby otworzyć panel boczny zawierający notatki Keep wraz z opcją ich przeszukiwania. Następnie można edytować oraz przeciągać i upuszczać notatki w dokumencie.

GoCloud.PL Demo notatnika Keep

Jeżeli zainspiruje Cię treść oglądanego dokumentu, można także utworzyć nową notatkę, zaznaczając treść w dokumencie i wybierając Zapisz w notatniku Keep spod prawego klawisza myszki. Można także po prostu zacząć pisać notatkę w panelu notatnika. Wszystkie notatki utworzone podczas przeglądania dokumentu zostaną dodane do sekcji „powiązane” w panelu. Podczas ich przeglądania w Keep, zobaczysz link prowadzący do dokumentu, przy okazji którego powstały.

Docs With Keep