Google Drive for Work

Google Apps Unlimited, zwane też Google Drive for WorkPodczas konferencji Google I/O 2014, firma Google ogłosiła dostępność nowej odmiany rozwiązania Google Apps dla Firm – Google Apps Unlimited, zwanego także Google Drive for Work, czyli po prostu Google Dysk do Pracy.

 

Nowa wersja będzie dostępna równolegle z dotychczasową, pozwalając klientom na dokonanie wyboru wg aktualnych potrzeb organizacji.

 

Co daje Google Apps Unlimited, zwane w Polsce Google Apps dla Firm z dodatkami?

 

Podstawowa wersja daje 30 GB miejsca w Gmailu i na dysku Google z możliwością dokupienia dodatkowej przestrzeni. Google Apps Unlimited daje nieograniczoną ilość miejsca na dane (lub 1TB na użytkownika, jeżeli liczba użytkowników nie przekracza pięciu), zaawansowane ustawienia, funkcje audytu i raportowania treści na Dysku oraz pakiet Vault (dotychczas dostępny dla Google Apps dla Firm za dodatkową opłatą 4 EUR za użytkownika za miesiąc) pozwalający objąć emaile, czasy, dokumenty i pliki usługą e-Discovery oraz możliwość archiwizacji wszystkich emaili z możliwośćią łatwego wyszukiwania i eksportowania na potrzeby postępowań prawnych.

 

Nowa odmiana jest dostępna zarówno dla dotychczasowych klientów, jak i dla nowych. Jej koszt miesięczny to jedynie 8 EUR za użytkownika za miesiąc netto, czyli dokładnie tyle samo, ile kosztowała do tej pory usługa Google Apps dla Firm + usługa Vault, przy znacznie większej funkcjonalności i nieograniczonej pojemności (bez żadnych ukrytych gwiazdek). Pojedynczy plik przechowywany na Dysku Google w odmianie Google Apps Unlimited może mieć maks. 5 TB (tak, to nie pomyłka, mówimy o 5 terabajtach).

Przejście na nową odmianę jest możliwe w dowolnym momencie, wystarczy skontaktować się z nami.