Google Cloud i G Suite

To już oficjalna wiadomość – zamiast Google for Work i Google Cloud Platform mamy Google Cloud. Jedna marka pozwoli uporządkować i uprościć komunikację. Ale Google Cloud to dużo więcej. Nowa marka to także wszystkie usługi Google w zakresie przetwarzania języka naturalnego, machine learning oraz interfejsów programistycznych (API), a także mapy Google dla Firm, telefony z Androidem, tablety i Chromebooki.

Nowa marka oznacza także zmianę nazwy pakietu Google Apps for Work. Teraz mamy G Suite.

Google Sonic Meeting

W najbliższym czasie w pakiecie udostępnione zostaną m.in. następujące funkcje:

  • długo oczekiwany TeamDrive (dla wariantu Unlimited), czyli rozwiązanie pozwalające zachować kontrolę nad udostępnianymi plikami i folderami z centralnym zarządzaniem udostępnianiem,
  • nowe Hangouty – brak konieczności instalacji oprogramowania, wtyczek, a także większa liczba uczestników zamiast obecnych 25 – 50 osób,

oraz wiele innych nowości.

Także w dotychczasowym Google Cloud Platform czeka nas sporo nowych funkcjonalności i usług. Dotyczy to m.in. obsługi Standard SQL przez usługę Google BigQuery, czy udostępnienia dla wszystkich Google Machine Learning. Także technologia Google Container Engine bazuje na zaktualizowanym i udostępnionym przez Google projekcie open source Kubernetes, który w tym tygodniu osiągnął wersję 1.4.

Google Cloud to wreszcie nowy sposób pracy z klientami. Nowy zespół, nazwany Customer Reliability Engineering (CRE) pozwoli na pogłębioną współpracę inżynierów Google z zespołami po stronie klientów i partnerów, w celu zapewnienia oczekiwanych celów realizowanych wspólnie projektów.

Zapraszamy do wejścia w chmurę z nami i Google Cloud.