Google Apps przygotowuje pracowników firmy Prudential na przyszłość w chmurze!

Prudential Georgia Realty, jedna z największych w US firm zajmujących się obrotem nieruchomościami, posiadająca ponad 1000 agentów w 22 biurach, dokonała migracji swoich systemów do platformy Google.

Logo Prudential Georgia Realty

W branży nieruchomości newralgicznym punktem jest jak najszybszy i najskuteczniejszy kontakt z klientami. Komunikacja jest kluczem do sukcesu. Agenci muszą operować olbrzymią ilością danych kontaktowych, plików, zdjęć i innych informacji i mieć je dostępne zawsze pod ręką. Prudential miał dwa oddzielne systemy poczty elektronicznej, które chciał zmigrować w jedno efektywniejsze, pod względem pracy  na odległość, jak i również współpracy wewnętrznej całej organizacji,  środowisko. Firmie zależało, aby agenci mogli sprawnie zarządzać kontaktami i przydzielać je do odpowiednich grup w celu usprawnienia zarządzania  kampaniami marketingowymi, bez względu na urządzenie z którego chcieli korzystać.

Migracja pracowników do Google Apps nastąpiła w grudniu i już widać efekty sprawniejszej komunikacji. Agenci  mogą wykonywać swoją pracę z dowolnej lokalizacji i z dowolnego urządzenia.  Z łatwością organizują oraz zarządzają listą swoich kontaktów i jednym kliknięciem mogą wysłać odpowiedni materiał reklamowy do konkretnej grupy docelowej. Co ważniejsze, odkąd wszystko znajduje się w chmurze, wszystkie zmiany są automatycznie zapisywane i synchronizowane ze wszystkimi urządzeniami i telefonami, zaś Google Drive pozwala w bezpieczny sposób udostępniać olbrzymie ilości danych i dokumentów.

Prudential planuje wdrożyć również Google Sites, aby każdy oddział miał miejsce do wspólnego przechowywania i przeszukiwania dokumentów i zdjęć oraz  wspólnej pracy nad projektami.

W branży nieruchomości istnieje olbrzymia konkurencja, więc bardzo istotne jest wykorzystanie najnowszych technologii. Dzięki Google Apps Prudential ma szansę zostać liderem  na tym wymagającym rynku!

Więcej informacji na oficjalnym blogu Google.