Chromebook ASUS C300

Asus Chromebook C300 - pokrywa otwartaW poprzednim artykule, zaprezentowaliśmy Państwu Chromebooka Asus C200, który jest dostępny dla naszych klientów, dokonujących migracji na platformę Google Apps dla Firm.

W tym artykule, postaram się przybliżyć model Asus C300, który jest większym kuzynem niezwykle poręcznego i lekkiego C200.

Zamiast powtarzać opis modelu C200, zapraszam do zapoznania się z wcześniejszym artykułem oraz do poznania różnic pomiędzy urządzeniami.

Asus Chromebook C300 - pokrywa zamknięta, z boku

C300 – ekran

Chromebook Asus C300, oprócz większego, bo 13,3-calowego ekranu oraz odrobinę innego procesora (model N2840, o identycznej jak w N2830 częstotliwości bazowej 2,16 GHz, ale nieco większej częstotliwości maksymalnej w trybie Turbo – 2,58 GHz, zamiast 2,41 GHz) nieco si różni do swojego mniejszego kuzyna. Już na pierwszy rzut oka, odróżnia się kolorystyką – jest cały czarny.

C300 – wykończenie

Sposób wykończenia pokrywy ekranu, w postaci tworzywa z pionową strukturą, przypominającą fornirowane drewno (choć oczywiście jest to zwykły plastik, a producent nie próbuje udawać skóry, jak Samsung w swoich smartfonach i Chromebookach) nadaje laptopowi nieco bardziej dystyngowany wygląd.

Asus Chromebook C300 - pokrywa zamknięta

C300 – matryca

Kolejną różnicą jest matryca, która oprócz większej przekątnej, wykonana została w postaci matowej, która w codziennej pracy zdecydowanie odciąża wzrok użytkownika. Konsekwencją niezmienionej rozdzielczości jest nieco gorsza ostrość obrazu i słabsze kolory, ale nie odbiega ona w żaden sposób od jakości matryc konkurencji. Dla osób poszukujących ekranu minimum Full HD, jedyną alternatywą pozostaje dostępny na razie jedynie na indywidualne zamówienie (w Polsce) Toshiba Chromebook 2 (uwaga, dostępny jest także w wersji z matrycą HD) lub niedościgniony, ale dużo wyżej wyceniony, opisywany już przez nas Chromebook Pixel od samego Google (grubo powyżej tysiąca dolarów w USA).

Asus Chromebook C300 - lewa strona

Wracając do C300, pozostałe elementy są identyczne, jak w modelu C200 – ten sam jest układ portów, a także bardzo dobra jakość dźwięku uzyskiwanego z umieszczonych na spodzie urządzenia głośników.

Asus Chromebook C300 - prawa strona

Model C300 jest większym bratem modelu C200, szczegółowo opisanego w naszym poprzednim artykule. Pełna specyfikacja techniczna dostępna jest bezpośrednio na stronie Asusa.

Z racji swojego bardziej eleganckiego wyglądu i większej przekątnej ekranu, idealnie nadaje się dla użytkowników korzystających z komputera w codziennej pracy biurowej, zainteresowanego praktycznymi nowinkami technicznymi.

Chromebook ASUS C300 jest dostępny w firmie Revevol Polska, zarówno jako rozwiązanie samodzielne, jak i w połączeniu z usługą Chrome Management Console, pozwalającą na centralne zarządzanie urządzeniami opartymi na systemie Chrome OS, stanowiącą uzupełnienie pakietu Google Apps dla Firm.

Podsumowanie

Chromebooki i Chromeboksy są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla innowacyjnych firm, pragnących wdrożyć stabilną i pewną pocztę internetową, wraz z pakietem biurowym, a następnie wyposażyć pracowników w rozwiązanie o niezwykle niskim koszcie zakupu, administracji i utrzymania, szybkie i niezawodne, bezpieczne (brak wirusów) i pozwalające na bezproblemowe korzystanie z aplikacji i stron www, bez konieczności utrzymywania rozbudowanego działu IT (czy to wewnętrznego, czy outsourceowanego).


Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Google dla Przedsiębiorstw, przetestować w praktyce Chromebooki i Chromeboxy, zapraszamy do kontaktu.