Android 7.0 Nougat sprawia, że praca staje się bardziej bezpieczna

Po pięciu wersjach deweloperskich od marca 2016, Android 7.0 miał wreszcie swoją premierę. W porównaniu do poprzednich wersji Androida, Nougat został ulepszony pod względem bezpieczeństwa, możliwości zarządzania i kontroli użytkownika, co pozwoli na zwiększenie produktywności pracowników.

Od teraz, funkcje bezpieczeństwa zastosować możemy do samych aplikacji do pracy (Work Apps), a nie tylko do całego urządzenia, co sprawia, że używanie telefonu lub tabletu z Androidem jest łatwiejsze, przy zachowaniu niezbędnego bezpieczeństwa danych firmowych. To także oszczędza czas i rozwiązuje problem ciągłego wpisywania długich haseł, co jak wynika z badań jedynie obniża bezpieczeństwo danych.

Android 7.0 Nougat - bezpieczeństwo

Z Nougatem, jeśli Twoja firma używa VPN, dane ruchu sieciowego są bardziej chronione już od momentu włączenia urządzenia, dzięki nowej funkcjonalności, która sprawia, że VPN jest zawsze włączony. Dzięki tej funkcji, dane nie będą nigdy przechodzić z telefonu lub tabletu przez niezabezpieczone połączenia.

Oprócz nowych funkcji w zakresie bezpieczeństwa, Android Nougat daje możliwość otwierania i zmieniania rozmiaru dwóch aplikacji naraz. Znacznie poprawia to wielozadaniowość. Nie trzeba także wyłączać aplikacji, by się komunikować, dzięki opcji Direct Reply (bezpośrednia odpowiedź), która pozwala odpowiadać na wiadomości bezpośrednio z poziomu powiadomień.

Łatwiej będzie także współpracować z członkami zespołu. Wyszukiwanie kontaktów może się odbywać zarówno za pośrednictwem dialera, jak i aplikacji komunikacyjnej. Dodatkowo, pracownicy mają dostęp do wspólnego katalogu kontaktów przy przychodzących połączeniach.

Za sprawą optymalizacji baterii Doze, urządzenia mogą teraz działać dłużej na jednym naładowaniu. Wraz z większą wydajnością, funkcja oszczędzania baterii pozwala pracownikom kontrolować i ograniczać użycie danych w aplikacjach.

Nie możemy pracować bez przerwy, pojawiła się więc opcja włączania i wyłączania trybu pracy. Dla urządzeń z profilem pracy, wyłączanie tego trybu pozwala na używanie osobistych aplikacji bez przerywania pracy podczas przerwy.

Android 7.0 Nougat - wyłączanie trybu pracy

Łatwiejsze i przejrzyste zarządzanie urządzeniem

Z nowym Androidem, rozszerza i ułatwia się zarządzanie urządzeniami w miejscu pracy:

  • administratorzy IT mogą ograniczyć dostęp do aplikacji niezwiązanych z pracą,
  • kod QR pozwala wdrażać w organizacji zarządzane aplikacje szybciej i łatwiej,
  • treść pomocy, którą można znaleźć w ustawieniach, może być zmieniona i dostosowana tak, żeby pracownicy łatwiej ją zrozumieli.

Szczegółowe informacje (w j. ang.) odnośnie możliwości i funkcji systemu Android 7.0 Nougat dostępne są w dedykowanej witrynie Google.

Wszystkie te zmiany sprawiają, że urządzenia, które będą pracować w oparciu o Android 7.0 Nugat będą idealnym uzupełnieniem pakietu usług Google Apps for Work.